A co gdyby został tobie jeden miesiąc życia?

Szarość dnia codziennego bardzo często zabija nasze marzenia, tkwimy w przekonaniu, że zrobię ważne, rzeczy jutro, za tydzień, za rok. A co gdyby pozostał tobie tylko jeden miesiąc życia, jakie cele udało by się tobie zrealizować?

30 dni, to nie wiele by zrealizować nasze marzenia i życiowe cele prawda? Ale sami, więzimy siebie w codzienności i zgadzamy się na odkładanie naszych pasji na przyszłość, przyszłość, która może nie nastąpić.

To dobry czas na zmianę

Nie wiemy co przyniesie nam najbliższa przyszłość. To nie jest czas na odkładanie naszych pragnień na później. Zapytajcie się swoich najbliższych, osób starszych i znajomych. Czy jest coś co chcieli by zrobić ale nie udało im się przez ostatnie 10-20-30 lat tego zrealizować.

Potem zapytajcie się samego siebie, ile macie celów, których nie udało się wam zrealizować? Ostatni czas pandemii w 2020 roku, pokazał, że nie ma nic stałego, nic to jest gwarantowane. Nie możemy być pewni, że jutro nie przyniesie złych wiadomości dla nas. Możemy stracić pracę, zdrowie a nawet życie.

Czy odkładanie waszych marzeń na przyszłość to dobry pomysł? Dziś nie pojedziecie do wymarzonego miejsca na świecie, zawsze powiadamy za kilka miesięcy. Po roku, wciąż mówimy za kilka miesięcy.

Zbuduj plan, realizuj cele

Zadanie tylko dla Ciebie! Wyznacz jeden cel, pragnienie, które odkładasz od dawna i zrealizuj je w ciągu następnych sześciu miesięcy.

Jeśli twoim marzeniem jest podróżowanie, to dobry pomysł by przejrzeć oferty tanich linii lotniczych. Czas spełnić swoje marzenia o odległych krajach, które chcemy poznać i zobaczyć na własne oczy! Dziś możecie polecieć w magiczne miejsca, na drugiej stronie świata za 500-800zł. Poszukaj tanich noclegów, wybierz kierunek i zaplanuj swój wylot.

Może nie będzie ciebie stać na pięciu-gwiazdkowy hotel, ale zobaczysz na pewno uda się stworzyć świetny wyjazd za naprawdę małe pieniądze. Zacznij planować, zobacz ile musisz odłożyć by udać się w tą podróż. Zdziwisz się, jakie masz możliwości w dobie internetu. I, że wyjazd nie był nigdy tak prosty do zrealizowania.

A może potrzebujesz więcej pieniędzy? A co robisz, by te pieniądze zdobyć – na to pytanie, musisz sobie odpowiedzieć. Czy to co robisz każdego dnia, jest ważne i istotne by zdobyć więcej pieniędzy?

Szukaj pomocy i motywacji

Jeśli wyzwanie zmiana, podoba się tobie, to świetnie! Kochamy pomagać innym w realizowaniu celów. Ale bez Twojej decyzji, że zmienisz coś w życiu już, teraz! Nie uda się!

A gdyby tak zostało tobie 30 dni życia, na co starczyło by Tobie czasu i wytrwałości? Nie wiemy co przyniesie najbliższa przyszłość, nie ma co marnować własnego życia. Trzeba działać już dziś.

Poszukaj motywacji w sobie oraz wśród osób, które mogą tobie pomóc. Może to być spotkanie on-line, ze specjalistą od motywacji (np. z nami), lub może to być pomoc od rodziny czy przyjaciół. Czas jednak zmienić spostrzeganie świata i czas uwierzyć w swoje możliwości.

Działaj! I widzimy się na naszej grupie FB.