Droga do lepszego życia nie jest prosta

Nigdy nie mówiłem, że zmiana na lepsze jest prosta. Sam widzę, ile walczę ze swoimi słabościami a ile jeszcze pracy przede mną. Zmiana życia na lepsze nie należy do prostych zadań, nie zrobisz tego w tydzień, miesiąc a nawet rok. To jest organiczna praca, która będzie z tobą do końca życia.

Zmiana życia na lepsze zaczyna się już dziś

Zaczynamy już dziś! Nie ma na co czekać, trzeba sobie powiedzieć, że chcesz zmienić swoje życie na lepsze. Nie będzie prosto, ale jeśli naprawdę chcesz zrealizować swoje marzenia, musisz zabrać się do ciężkiej pracy.

No dobra może nie pracy fizycznej przy łopacie, ale do pracy powodującej zmiany w sposobie myślenia. Przez małe zmiany w nawykach i sposobie kreowania dnia. Oczywiście nie zrobisz tego przez 15 minut, ale jesteśmy przekonani, że uda się to osiągnąć w dwa lub trzy miesiące.

Ale jak zacząć i ruszyć z miejsca? Oczywiście przed każdą zmianą się buntujemy a nasz mózg robi wszystko by nie realizować zmiany. Nie chcesz tej zmiany, obawiasz się jej. Dobrze to znam, sam wielokrotnie upadałem pod ciężarem nowych wyzwań tych nieznanych. Ale zawsze się podnoszę i idę dalej.

Tak samo w biznesie jak i w życiu osobistym. To porażki tworzą nasz charakter a sukcesy tylko osładzają cały proces zmiany. Gdybym policzył ile razy coś mi nie wyszło, to na pewno palce rąk i nóg by nie starczyły.

Podobnie jest pewno i u ciebie co? Pomyśl teraz tak na szybko, ile rzeczy w życiu żałujesz, które się nie udały i nie wyszły?

Realizacja marzeń jest jak wspinaczka wysokogórska

Gdy byłem mały nikt mi nie powiedział jak będzie wyglądało życie. Potem standardowe bombardowanie, że nie jesteś zbyt dobry, nic nie osiągniesz – to chyba nasza Polska tradycja.

Kończąc studia jesteśmy bytem, jeszcze nie dokończonym ale już spaczonym. Nie wiemy co dalej, nie mamy wyraźnych wskazówek jak odnaleźć się w rzeczywistości. A największe trudy twojej drogi dopiero przed tobą.

Social media i społeczeństwo konsumpcjonizmu wcale nie pomaga. Obserwując piękne kolorowe i idealne zdjęcia na Instagramie zaczynam się zastanawiać, gdzie popełniłem błąd, że moje życie nie jest tak barwne?

Masz podobnie? Nie potrafisz odnaleźć właściwej drogi w życiu? Wyzwanie Zmiana to narzędzia pomagające budować przyszłość. Pragniemy by nasi przyjaciele, użytkownicy otrzymali gotowe narzędzia pomagające kreować i realizować marzenia.

Nie oferujemy „czary mary” a jedynie pokazujemy co pomaga nam w budowaniu życia pełnego szczęścia.