Jak powstało Wyzwanie Zmiana? O realizacji marzeń

Na idee wyzwania wpadłem kilka lat temu. Byłem w tym momencie życia, gdy nie do końca wiedziałem czym się zająć i jak rozwijać swoje umiejętności. Rozpocząłem poszukiwanie od książek i ebook’ów. Niestety lektura nie dała mi wyraźnych odpowiedzi jak zmienić swoje życie na lepsze.

To był początek pogoni za samodoskonaleniem i realizacją celów – szczególnie tych długoterminowych. Jestem osobą raczej pomysłową, ale szybko tracę zainteresowanie jeśli projekt nie spełnia moich oczekiwań.

Jestem również perfekcjonistą i do niedawna również pracoholikiem. Trzeba było to zmienić ale jak tego dokonać?

Wyzwanie zmiana to wyzwanie do zmiany, a gdy zmiana nastąpi kolejne wyzwanie

Szybko wpadłem w spiralę, zamknięte koło wyzwań i zmian w życiu. Wpierw robiłem wyzwanie dla siebie samego, jednak gdy następowała zmiana znów następowało kolejne wyzwanie. I tak w koło wyzwanie-zmiana-wyzwanie.

Uznałem, że właśnie tak powinien nazywać się projekt. Bo wyzwań w życiu nam nie brakuje, praktycznie każdy dzień to kolejne wyzwania przed nami.

Oczywiście dużo raźniej pracuje się nad swoją osobą w grupie. I tu również utworzyłem grupę dookoła samodoskonalenia. Grupa wsparcia jest dostępna na platformie facebook dla osób, które dołączyły do programu Wyzwanie Zmiana.

Jak realizować marzenia? Wyzwij się na pojedynek

Ale jak realizować swoje marzenia? Jak wyjść z portu na głęboką wodę i odnieść sukces? To dopiero ciekawe zagadnienie dla osoby szukających sposobów na realizację pragnień.

Pewnego czasu zapragnąłem spróbować nurkowania. Więc wybrałem się na intro a potem na kurs. Zaraz po kursie, wiedziałem, że nurkowanie stało się moją pasją. Pasją, która trwa już nieprzerwanie od 2017 roku.

W tym czasie odwiedziłem takie kraje jak Albania, Egipt, Bali czy Jordania. Czemu tak się stało? Ponieważ potrafiłem zrealizować cele to udało się zrealizować marzenie o nurkowaniu.

Moja realizacja marzenia o nurkowaniu
Marsa Alam 2019 – autor zdjęcia Adam Nygus

Na powyższym zdjęciu widać moją osobę w towarzystwie przyjaznego żółwia. Spełniłem swoje marzenie o nurkowaniu, teraz już tylko cieszę się tym sportem praktycznie cały rok.

Codziennie musimy stanąć przed swoimi obawami i je pokonać. W naszym programie dodaliśmy gotowe narzędzia do pokonywania słabości i realizacji celów. Nam pomagają w budowaniu szczęścia i poczucia własnej wartości.

Realizacja marzeń = podejmujesz wyzwania by realizować cele, które dążą do spełnienia marzeń.

Myślę, że gdybym nie stworzył wyzwania to nie uzyskał bym pełnego spełnienia. A musicie wiedzieć, że nie ma lepszego uczucia, niż szczęście z dobrze wykonanej pracy. Oczywiście pracy, która daje owoce.

Teraz cały program Wyzwanie Zmiana może być twój. Udostępniłem całą wiedzę o budowaniu swojego szczęścia. Całość możesz znaleźć w programie Wyzwanie Zmiana i innych programach tematycznych.

Ale na samym początku zachęcam do korzystania z 15 darmowych zadań. Ich przejście zajmie tobie kilka tygodni, ale warto!

Już nasze darmowe materiały pozwalają lepiej poznać siebie i zbudować listę celów, które musisz zrealizować.