Praca zabija każdego dnia, problem dotyczy 99% osób

Zastanawiasz się czemu świat jest taki szary, a wracając do domu marzysz tylko o kubku herbaty i świętym spokoju? Niestety praca na etacie zabija chęci do życia! Ten problem dotyczy nie tylko ciebie!

Wracasz zmęczona do domu, masz wszystkiego dość, czy zdarza się to często? To oznacza, że praca, którą aktualnie wykonujesz nie służy tobie. Zmuszanie się do pracy, której nie kochamy prowadzi do budowania napięcia wewnętrznego, stresu a nawet chorób.

Tylko co zrobić? Jak zmienić swoje życie, by odzyskać spokój? Nie jest to łatwe w żadnym wypadku. Oczywiście, możesz otworzyć działalność gospodarczą i pracować na swój własny rachunek, ale 90% nowo powstałych firm upada w ciągu pierwszego roku działalności.

Czas pomyśleć o przyszłości

Wracasz do domu i zastanawiasz się gdzie zbłądziłaś po drodze. Marzenia a rzeczywistość się nie pokryły? Masz dość problemów i codzienności. To normalne u większości osób robiących coś czego nie kochają.

Ale spokojnie, nie rzucaj swojej pracy. Zastanów się co chcesz robić i co potrzebujesz by się tam znaleźć. Jeśli czas zmiany ma nadejść to warto zabrać się za realizowanie marzeń dziś a nie za 10lat gdy nie będzie już siły ani motywacji do działania.

Nie chcesz iść jutro do pracy? Zastanów się już dziś, co musisz zmienić, by chciało się tobie iść do „wymarzonej pracy”! Co chcesz robić, jak do tego dojść. A może czas przerobić hobby na pracę?

Zmieniam swoje życie i ja

Ostatnio miałem podobną sytuację. Doszło do mnie, że ostatni rok został zmarnowany a nie robię się młodszy, tylko starszy. Trzeba było podjąć ciężkie decyzje i zmienić swoje życie na lepsze. Teraz wywracam wszystko o 180 stopni i idę w nieznane.

Przez klika lat prowadziłem sporą spółkę, ale stres i praca nie dawały mi przyjemności (mimo sporych zarobków). Potem czas pracy na etacie, który tylko mnie dobijał psychicznie. Praca bez widocznych kołaczy! Straszna sprawa, która dobija i może wpędzić nas nawet w depresję.

Teraz swobodniej podchodzę do zarabiania i pracy a bardziej skupiam się nad tym, co chcę robić w życiu i jakie zmiany muszę wprowadzić.

I ty pomyśl o zmianach

Ten post nie jest narzekaniem (no dobra może trochę), ale to właśnie narzekanie pokazuje nam, że coś jest nie tak. Czyli nie rezygnuję z narzekania a rezygnuję z rzeczy, na które narzekam. Czy to jest proste do zrozumienia?

Nie chodzi o to by nie narzekać, chodzi o to by nie mieć w życiu na co narzekać. Może to czas by zmienić pracę, miejsce zamieszkania, otoczenie czy przyjaciół. Pozbyć się kontaktu z osobami toksycznymi, rozpocząć od nowa budowanie swojego przyszłego życia.

Jeśli nic nie zmienię za 10 lat, nadal będę w tym samym miejscu co dziś. Tylko będzie więcej siwych włosów, zmarszczek i zmęczenia. To właśnie jest marnowanie życia, trzeba coś z tym zrobić, zaryzykować by otrzymać to na co zasługujesz.

A każdy z nas zasługuje na wszystko czego pragnie. Jeśli w to nie wierzysz, to oczywiście tego nie otrzymasz. Nie mówię tu o „prawie przyciągania” bez „działania”. Leżąc na kanapie nie przyciągniesz pieniędzy.

Elon Musk pracuje po 16 godzin dziennie od lat, ale jest jednym z najbogatszych osób na świecie. Nie od leżenia a od działania.

Zapraszamy do naszej grupy Wyzwanie Zmiana, gdzie pomagamy rozwijać swoje nowe życie każdego dnia.