Zadanie 1 – Sobota dniem bez smartfona

Dziś idzie wprost do Was pierwsze zadanie z naszego szeregu rzeczy do zrobienia, by żyć lepiej i być szczęśliwszym. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w “Wyzwaniu Zmiana”. Bo zasługujesz w życiu na coś więcej!

Wyzwanie Zmiana – zadanie numer 1

Zadanie pierwsze – czyli zmieniamy życie na lepsze. Oto wyzwanie już na zawsze dla Was! Sobota dniem bez Social Mediów i smartfona. Zadbaj o spokój ducha i odetnij się od bombardowania reklamami, złymi wiadomościami.

Spędź Sobotę tak by zwolnić, odpocząć, zająć się czymś innym aniżeli ekranem telefonu czy laptopa. To dzień odpoczynku od wiadomości, polubień, postów i innych zakłócaczy spokoju.

Odrzucamy negatywne wiadomości płynące z portali, telewizji, podcastów, youtuba. W ten dzień chcemy być ignorantami i ignorantkami dla tego co w świecie i Polsce się dzieje. Zapomnij o wiadomościach, znajomościach, czatach, instagramach. Zapomnij o Telewizji, to dzień w ciszy, bez muzyki i hałasów.

Wybierz się na spacer, pomedytuj, odpocznij, poczytaj książkę (jeśli jest pozytywna). Spędź dzień w wyciszeniu wewnętrznym i zregeneruj siebie. To również dobry moment by wyskoczyć gdzieś pod miasto!

Wielkie zmiany przychodzą małymi kroczkami

Weekend bez internetu, to dla jednych bardzo proste zadanie ale dla większości z nas to wielkie wyzwanie. Ale spokojnie, jeśli się nie udało w pierwszy weekend to kolejne już wkrótce. To ćwiczenie nie jest jednorazowym zadaniem, to zmiana na stałe. Bo wolny czas jest tylko dla nas!

W zamian za odłożenie telefonu otrzymujemy dar wolnego czasu oraz dostrzeżenia otoczenia. Idź na spacer, poleż na leżaku albo “nie rób nic”. Musisz odsapnąć od dnia codziennego, odnaleźć naturalne tempo naszego ciała.

Zobacz ile wolnego czasu nagle się pojawiło. Wolnego czasu bez internetu i bez emocjonalnych bombardowań. Odpoczywasz dobrze? A może coś się zmieniło i już widzisz jakieś różnice w sposobie spostrzegania świata?

Im łatwiej idzie odkładanie telefonu i social mediów, możesz przedłużyć z soboty na cały weekend swoje odstawienie “połączenia on-line”.

Zmiana Twojego Życia zaczyna się już w najbliższą Sobotę!

Pierwsze zadanie zrobione? Super… oto zadanie drugie na nadchodzący tydzień. Nie śpiesz się, pracuj sumiennie i zmieniaj swoje życie na lepsze.

Dajcie znać w komentarzach czy widzicie jakieś zmiany!

Pamiętajcie! Wyzwanie Soboty bez Social Mediów stosujemy tydzień w tydzień a nie jednorazowo! Zobaczcie czy coś się zmienia w Twoim życiu?