Zadanie 2 – Poznaj co sprawia tobie przyjemność!

To już drugie zadanie w wyzwaniu zmiany twojego życia na lepsze. Dziś zajmiemy się nie tylko życiem osobistym ale również zawodowym. Czyli poznajemy co sprawia nam przyjemność, gdy czujemy się tak wyjątkowi i szczęśliwi. Czy wiesz, ale tak na prawdę wiesz jaka czynność czy zajęcie generuje u ciebie największą przyjemność?

Poznaj Siebie – zadanie na ten tydzień

Czy masz już zrobione nasze pierwsze zadanie? Jeśli nie, to zacznij od pierwszego zadania, by rozpocząć proces zmiany. A gdy masz już odbębnione czas przejść do drugiego zadania w naszej zmianie.

Czas poznać siebie lepiej. Nowe zadanie na ten tydzień. Usiądź i pomyśl co sprawia Tobie wielką przyjemność? Nie ma tu dobrych czy złych odpowiedzi! Każdy ma coś, co jest dla niego wyjątkowe i daje wielki uśmiech.

Czy wiesz co daje tobie tę przyjemność?

No właśnie co to może być? Weź kartkę papieru i zapisz jedną lub kilka rzeczy, które kochasz robić. Nie mówimy tu o rzeczach materialnych a o doznaniach, które sprawiają, że otrzymujesz wielkie szczęście od wszechświata.

Może to być malowanie, podróżowanie, czytanie książek… jak wspomniałem, każdy ma coś innego i każdego kręcą inne rzeczy.

Ten tydzień, to czas poznawania tego jedynego zajęcia, które tak wiele daje nam szczęścia. Teraz gdy już masz zapisane co to jest czas zająć się tym codziennie. A może połączysz tę czynność z zarabianiem pieniędzy? Bo przecież nie ma nic lepszego jak realizacja marzeń i jednoczesne zarabianie na nich?

Małymi kroczkami do wielkich zmian

Pomyśl czy możesz zamienić swoją aktualną pracę, na taką która pomoże realizować swoje marzenia i robić to co kochamy. Uwierz mi, każdego dnia będziesz z uśmiechem iść do pracy! Nawet jeśli praca będzie na etacie to będzie ona czymś pięknym.

Gdy wiesz co sprawia Tobie przyjemność, zapisz to na kartce a kartkę przyklej na lodówce. Codziennie spoglądaj na to co zostało napisane! Codziennie!

Realizując tę czynność nagradzasz siebie czymś cudownym. I możesz to robić każdego dnia i nagle życie zmienia się o 180 stopni i odkrywasz nowy świat.

Do spełniania marzeń i świadomego kreowania naszego życia, wrócimy jeszcze w kolejnych zadaniach w naszym Wyzwaniu. Ważne, by mieć świadomość gdzie jesteśmy Teraz a gdzie możemy być już Jutro.